امضای دیجیتال (MSSP)

گواهی الکترونیک

امضای دیجیتال به منظور احراز هویت مجازی افراد شکل گرفته و در واقع امضای دستی در فضای مجازی است. گواهی دیجیتال که هویت فرد را در فضای مجازی نشان می‌دهد و به نوعی معادل شناسنامه یا کارت شناسایی وی است شامل اطلاعاتی مانند مشخصات فرد، کلید عمومی وی و امضای دیجیتالی صادرکننده است. با در اختیار داشتن گواهینامه دیجیتالی یک فرد، می‌توان کلید عمومی معتبر وی را در اختیار داشت تا بتوان امضای دیجیتالی ارسالی از طرف وی را اعتبارسنجی کرد.

خدمات گواهی الکترونیک

 

 1- گواهی امضا اشخاص حقیقی
2- گواهی احراز هویت اشخاص حقیقی و حقوقی
3- امنیت در تبادلات مالی
4- گواهی Code Signing حقیقی و حقوقی
5- گواهی سرور SSL\TLS
6- گواهی مهر سازمانی
7- گواهی مراکز مهر زمانی

سایر خدمات مبتنی بر گواهی الکترونیک

 

1- احراز هویت دستگاه کاربران توسط تجهیزات شبکه : احراز هویت در لایه‌های پایین (Data link)
2- امن‌سازی کانال ارتباطی : استفاده از قرارداد IPSec مبتنی بر گواهی دیجیتال برای برقراری شبکه خصوصی مجازی (VPN)
3- پست الکترونیکی امن (محرمانگی، تصدیق، اصالت) : استفاده از گواهی Secure Email که با امضای دیجیتالی ایمیل‌ها، هویت فرستنده ایمیل را مشخص نموده و ضامن یکپارچگی و دست نخوردگی محتوای ایمیل‌ها از زمان امضا می باشند. همچنین امضا دیجیتالی ایمیل مانع از انکار تولید و امضای ایمیل توسط فرستنده می‌شود.

PKE-SDK

ابزار توسعه PKE، ابزاری نرم افزاری است که برای تجهیز سامانه ها به خدمات زیرساخت کلید عمومی (PKE-Enabling) جهت استفاده عموم برنامه نویسان و تولید کنندگان نرم افزار ارائه شده است. این ابزار به گونه ای توسعه و طراحی گردیده است که کاربران به راحتی و از طریق فراخوانی متدهای کاملا سطح بالا و کاربردی، بتوانند از توابع رمزنگاری مرتبط با زیرساخت کلید عمومی، به صورت وب سرویس استفاده نمایند. تمامی تلاش تیم توسعه دهنده نرم افزار، مبتنی بر تولیدی ابزاری کاملا استاندارد با کاربردی آسان در سایر سامانه های نیازمند به PKE می باشد.

مزایای PKE کردن یک نرم افزار کاربردی

(PKE-Enabling)

دسترسی و کاربری آسان : کاربر تنها باید پین کد توکن خود را وارد نماید و به خاطر سپردن یک پین کد برای دسترسی امن به سرویس‌های مختلف، مشکل نیست.
در مکانیزم های احراز هویت مبتنی بر کلید عمومی، کاربر Challenge را توسط نرم‌افزار امضا می‌نماید (کاربر تنها پین کند را وارد می‌کند) و پاسخ به‌صورت اتوماتیک برای احراز هویت کننده ارسال می‌شود، درنتیجه امنیت بالا و کاربری آسان حاصل می‌گردد.
امنیت قابل‌قبول : استفاده از توکن و گواهی الکترونیکی برای امضای الکترونیکی در مقایسه با راه‌حل‌های مشابه، امنیت بالایی را فراهم می‌کند.اصل انکارناپذیری تنها از طریق زیرساخت کلید عمومی قابل انجام است. برای انکارناپذیری تراکنش‌های کاربران می‌توان از نتایج این تراکنش‌ها و با استفاده از کلید خصوصی هر کاربر امضا دیجیتالی تهیه کرد و برای ارجاعات بعدی، ذخیره نمود.
کاربرد چندمنظوره : کاربران گواهی می‌توانند در دیگر سیستم‌های نرم‌افزاری احراز هویت شده و سرویس‌های متنوعی از سازمان دریافت نمایند.

تعریف MSSP

معمولاً امضاء دیجیتال توسط یک دستگاه ایجاد امضاء الکترونیکی یا برنامه کاربردی مشخص انجام می شود، اما مردم اشتیاقی برای استفاده از این دستگاه ها به عنوان بخشی مجزا ندارند. بنابراین بحث امضاء موبایل مطرح گردیده است.
امضاء موبایل مکانیزم احراز هویت امنیتی نسبتاً جدیدی است که یک نوع ویژه ای از امضاء الکترونیکی می باشد. این تکنولوژی سهولت بسیاری برای کاربران به ارمغان می آورد و به شرکت ها و موسساتی نظیر بانک ها در صرفه جویی هزینه ها کمک  می کند . این طرح از اصلی ترین زیرساخت های دولت الکترونیک خواهد بود که می تواند توسعه خدمات دولت الکترونیک را با امنیت بالا برای شهروندان فراهم کند.
در حال حاضر شرکت اعتماد هوشمند آینده زیر مجموعه گروه هلدینگ تک وست، اولین و تنها ترین شرکتی می باشد که امضای همراه را به صورت کاملا بومی مطابق با استانداردهای جهانی ETSI TS102.209  و ETSI TR102.203  و ETSI TR102.206پیاده سازی کرده است و در اپراتور مجازی هلدینگ تک وست راه اندازی نموده است.

سرویس ها و کاربردهای مختلف مبتنی برMSSP

  • تجارت الکترونیک (e-Commerce) مانند خرید اینترنتی و بانکداری برخط
  • سرویس‌های دولت الکترونیک مانند سرویس‌های مالیاتی، بیمه، آموزش و بهداشت
  • تجارت مبتنی بر موبایل (m-Commerce) مانند پرداخت‌های مبتنی بر موبایل
  • احراز هویت کاربران به صورت دوعامله، به واسطه امضای دیجیتال تولید شده توسط گوشی تلفن همراه
  • کنترل دسترسی و مجوزدهی به کاربران جهت دسترسی به منابع اطلاعاتی مختلف و عملیات اجرایی
  • امضای دیجیتال اسناد الکترونیکی
  • رأی‌گیری الکترونیکی
  • کلیه سرویس‌های مبتنی بر گواهی کلید عمومی و کارت هوشمند در اینترنت و تلفن همراه

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

مشاوره، کالا و خدمات

جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش، به آدرس زیر مراجعه نمایید. ثبت درخواست >

سوالات متداول

اکثر سوالات رایج در میان کاربران اینجا پاسخ داده شده است. سوالات متداول >

تماس با ما

آیا سوال یا پیشنهادی برای ما دارید؟ در هر زمان می‌توانید تماس بگیرید، خوشحال می‌شویم به سوالات شما پاسخ دهیم. تماس >