اپلیکیشن‌های اینترنت اشیا در حوزه مدیریت هوشمند دفع پسماند.

اپلیکیشن‌های اینترنت اشیا در حوزه مدیریت هوشمند دفع پسماند.

برنامه‌های کاربردی مدیریت پسماند شهروندان مبتنی بر IoT، شیوه‌های مدیریت زباله‌ها در شهرها را پایدارتر می‌کنند. بهینه‌سازی مسیرهای جمع‌آوری زباله بر اساس میزان ‌پرشدن سطل های زباله که توسط سنسورها اندازه‌گیری می‌شود، یکی از این کاربردهای کاملاً تأثیرگذار است.
برنامه‌های کاربردی مدیریت پسماند شهروندان مبتنی بر IoT، شیوه‌های مدیریت زباله‌ها در شهرها را پایدارتر می‌کنند. بهینه‌سازی مسیرهای جمع‌آوری زباله بر اساس میزان ‌پرشدن سطل های زباله که توسط سنسورها اندازه‌گیری می‌شود، یکی از این کاربردهای کاملاً تأثیرگذار است. در نهایت، مدیریت بازیافت زباله نیاز به همکاری عمیق‌تر میان بخش دولتی و خصوصی دارد.
مدیریت دفع زباله بخش مهمی از مدیریت شهری به ویژه در زمینه‌ی حفظ محیط‌زیست است. ما باید به دنبال ابزارهای پایدار برای مدیریت، کاهش و استفاده مجدد از زباله‌های تولید شده در شهرها باشیم. گام درست در این راستا این است که فناوری را به عملیات مدیریت شهری روزمره وارد کنیم.
اینترنت اشیا (IoT) با موفقیت به جنبه‌های کسب و کار در این زمینه نفوذ کرده است. همانطور که تأثیر IoT در صنعت مدیریت زباله افزایش می‌یابد، به نظر می‌رسد آینده بازیافت امیدوار کننده باشد. برنامه‌های IoT در مدیریت زباله به طور مؤثر عملیات شهری را بهبود می‌بخشند. مسیرهای از پیش تعیین شده و روش‌های قدیمی برای جمع‌آوری زباله به طور فزاینده با مخازن فعال با سنسور و برنامه‌های مدیریت زباله جایگزین شده‌اند.
موفقیت برنامه‌های کاربردی IoT شامل جمع‌آوری داده‌های فراوان به‌هنگام و تقسیم آن داده‌ها به بینش‌هایی مناسب برای کاربران است کاربران می‌توانند از طریق آن اقدام کنند. با پیشرفت فناوری سنسورها، مجموعه‌ای از اشیاء روزمره برای تبادل اطلاعات به اینترنت متصل می‌شوند. شایع‌ترین کاربرد IoT در عملیات مدیریت دفع زباله در حال حاضر بهینه‌سازی مسیر خودکار کامیون‌های زباله است. این کامیون‌ها به‌طورکلی یک مسیر خاص را هر روز برای جمع‌آوری زباله‌ها دنبال می‌کنند. با اتصال به اینترنت اشیا می‌توان در زمان و هزینه رفت و آمد این کامیون‌ها صرفه‌جویی نمود.
برنامه‌های کاربردی IoT در مدیریت زباله این سناریو را با آگاهی دادن به کارکنان بهداشت .بهبود می‌بخشند.
سطل‌های زباله متصل به سنسور و اینترنت می‌توانند اطلاعات را در مورد سطح پر شدن، دما، محل سکونت، یا هر نوع داده‌ای که حسگرها جمع می‌کنند جمع‌آوری کنند. با استفاده از رابط کاربری که مکان‌ها را نشان می‌دهد و سطوح تمام سطل‌ها را پر می‌کند، گردانندگان ضایعات می‌توانند به مسیری را که برای آنها برنامه‌ریزی شده است، به صورت اولویت‌بندی شده و نیازهای فوری به پاکسازی دست یابند.
در این راستا، بخش‌های بهداشتی شروع به ‌بدست آوردن داده‌های جدید با استفاده از برنامه‌های کاربردی IoT در مدیریت زباله کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال، ISB Global از برنامه‌های کاربردی IoT برای مدیریت ضایعات به‌طور مؤثر استفاده می‌کند. با استفاده از سنسورهای نصب شده بر روی هر سطل، جمع‌آوری و ترکیب داده‌های مبتنی بر ابر و یک برنامه کاربردی برنامه هوشمند، ISB یک شبکه از دستگاه‌های متصل را برای مدیریت ضایعات مؤثر ایجاد کرده است. سیستم آنها اطلاعاتی از قبیل وزن، حجم، هزینه‌ها، تعداد کامیون‌ها را ضبط و تمامی اطلاعات را ذخیره می‌کنند.
گام بعدی برای “مخازن دیجیتال” در تنظیم خودکار طبقه‌بندی محتوای ضایعات قرار دارد. شرکت لهستانی Bin با “Smart Waste Bins” که توانایی تشخیص و مرتب‌سازی زباله را به چهار دسته شیشه، کاغذ، پلاستیک و فلز تقسیم می‌کند: ارائه کرده است. با ادغام ورودی‌ها از واحدهای سخت‌افزاری (سنسور) به برنامه‌های کاربردی، ما می‌توانیم به بخش‌های بهداشتی اجازه تجزیه و تحلیل الگوهای زباله بهتر دهیم و مسیرهای بهینه‌سازی مجاز را به دست آوریم و همچنین شهروندان را به تغییر عادات در رابطه با دفع زباله سوق دهیم.
حتی بسته‌بندی هوشمند با برچسب‌های دیجیتال (کدهای QR، بارکد، کدهای Datamatrix، برچسب‌های RFID و NFC) می‌توانند نقش مهمی در مسئولیت‌پذیری مردم نسبت به دفع ضایعات بازی کنند. کسانی که گیج می‌شوند، می‌توانند به سرعت با استفاده از یک اسکن ساده از برچسب‌های دیجیتالی با گوشی‌های هوشمند خود، دستورالعمل‌هایی را در مورد چگونگی دفع یک آیتم خاص در فرمت تعاملی بیابند.
وسایل الکترونیکی حاوی پلاتین، طلا، نقره، لیتیوم و پالادیوم و سایر مواد خام مانند آهن، مس و آلومینیوم می‌باشند که منابع ارزشمندی هستند که می‌توانند بازیافت و استفاده مجدد شوند. بدین ترتیب یک مجموعه کامل از فرصت‌ها برای کسب و کار جهت استفاده از سیستم‌های دیجیتال بهداشتی برای دفع زباله‌های الکترونیکی و منابع با ارزش و محدود فراهم می‌کند.
هدف نهایی برنامه‌های کاربردی IoT در مدیریت زباله‌ها، تولید صرف انرژی کمتر و ارائه خدمات با کیفیت بالاتر به شهروندان است. مجموعه رو به رشد مجموعه‌ای از سیستم‌های مستقل متصل به یکدیگر، مدیریت عملیات شهری روزمره و بهبود تجربه‌های شهروندان است. بااین‌وجود، ما نیاز به هماهنگی عمیق‌تر بین بخش‌های عمومی و خصوصی از طریق تمایل به تعامل با سازمان‌های منطقه‌ای، ایالتی و فدرال برای استفاده از IoT در مدیریت زباله داریم.
منبع: nobka