اینترنت اشیاء دنیایی است که در آن ، انسان ها ، ماشین ها ، حیوانات و گیاهان هر یک تحت عنوان موجودیتی مستقل باهم در ارتباط اند. اینترنت اشیاء زمینه ی ایجاد تغییرات نوین در خدمات رسانی اینترنتی را ایجاد خواهد کرد . تا به حال چه استفاده ای از خدمات اینترنت کرده اید؟‌ رزرو بیلیت سینما؟ خرید آنلاین ؟‌ آموزش های مجازی ؟ وقت آن شده است که افق دید گسترده تری نسبت به اینترنت و خدمات آن داشته باشیم .

راهکارهای اینترنت اشیاء در کشاورزی

در حال حاضر تحقیقات گسترده ای روی کاربرد های اینترنت اشیاء انجام شده است و راه حل های زیادی به مرحله ی استاندارد سازی رسیده اند . استفاده از صنعت اینترنت اشیاء‌ در دستور کار کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای پیشرفته ی دنیا قرار گرفته است و این الزام دلیلی جز مزایای بی شمار این فناوری ندارد .با تکیه بر آمار منتشر شده و پیش بینی ها ، انتظار می رود مبلغی حدود ۱۴۰ میلیارد یورو در فن آوری اینترنت اشیاء سرمایه گذاری شود و این رقم سرسام آور بیش از پیش ما را به فکر فرو می برد .
اما چگونه این نیروی عظیم را به خدمت درآوردیم؟ این دقیقا سوالی است که صنعتگران می پرسند و واحد ارائه ی راهکارهای فناوری پرتوتاپ رایان، بهترین پاسخ را برای آن ارائه می دهد.محصولات تولید شده در خانواده ی نیرومند پرتوتاپ در بخش های مختلف کشاورزی به ایفای نقش می پردازند.
گروه ربات های از بین برنده ی علف هرز ، با توجه به  شرایط اقلیمی ، وضعیت زمین از نظر شیب و سنگلاخی بودن و نوع محصول طراحی می شوند تا به صورت  بهینه  اماده ی کار در مزرعه باشند. روش کار آن به این صورت است که ابتدا با کمک دانش یادگیری ماشین محصول هدف را شناسایی کرده و تمایز بین محصول و علف هرز را به خوبی فرا میگیرد. سپس به کمک بازوان مکانیکی و چرخ ها در مسیر تعیین شده شروع به حرکت میکند و هر جا علفی هرزی مشاهده شد،آن را از بین می برد.از آنجا که این محصول قابیلیت اتصال به پنل خورشیدی را دارا است از نظر مصرف انرژی بسیار بهینه  است .
ربات های بذرپاش ، مثل یک پرینتر ، در یک مخزن بذرها را دریافت کرده، سپس با فواصل معین  روی سطح زمین رها می کنند. قابلیت بارگیری چند نوع بذر همزمان را دارا هستند و چرخ ها با توجه به محیط کاری طراحی می شوند.
ربات ها و سنسور هایی که  در محیط مزرعه فعالیت دارند اطلاعاتشان را از طریق شبکه به پلتفرم ارسال می کنند و نتیجه ی آنالیز و بررسی این اطلاعات روی داشبورد توسط کشاورز و مالک مزرعه قابل رویت است.
همانطور که ملاحظه می کنید  تمامی اطلاعات مربوط به  دما ، رطوبت هوا و خاک ،وضعیت سنسورها و ربات ها ، مشتریان و کارکنان قابلیت رویت و بررسی است . تصمیم گیری ها در رابطه با مراحل مختلف  عمر محصول ، اعم از کاشت ، داشت و برداشت بر اساس اطلاعات جمع آوری شده به صورت هوشمند و آنالیز آن ها انجام می شود.

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

مشاوره، کالا و خدمات

جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش، به آدرس زیر مراجعه نمایید. ثبت درخواست >

سوالات متداول

اکثر سوالات رایج در میان کاربران اینجا پاسخ داده شده است. سوالات متداول >

تماس با ما

آیا سوال یا پیشنهادی برای ما دارید؟ در هر زمان می‌توانید تماس بگیرید، خوشحال می‌شویم به سوالات شما پاسخ دهیم. تماس >