رباتهای اسکلت بیرونی شرکت هیوندای در نمایشگاه CES 2017

شرکت هیوندای در نمایشگاه CES امسال فناوری‌های گوناگونی را برای کمک به حرکت افراد به نمایش گذاشت. یکی از این فناوری‌ها، اسکلت بیرونی پوشیدنی هیوندای است که برای بهبود حرکت همه افراد از معلولین جسمانی تا کارگران کارخانه طراحی شده است.
اسکلت بیرونی شرکت هیوندای در ماه مه گذشته نیز اسکلت بیرونی دیگری از شرکت هیوندای دیدیم که بیشتر علمی تخیلی بود. اما از این سه اسکلت بیرونی که در نمایشگاه CES به نمایش گذاشته شد شامل یک اسکلت بیرونی ساده با هدف کمک در محل کار، مشابه با مدل تنومند سال گذشته است. اسکلت بیرونی دیگر به نام H-WEX (Hyundai Waist Exoskeleton) از باسن و قسمت بالا تنه در طول کارهای دستی تکراری یا بلند کردن اجسام سنگین حمایت می‌کند. یک الگوریتم داخلی، ایمنی کاربر را فراهم می‌کند و یک تابع کمکی دور کمر اجازه می‌دهد تا دستگاه ۱۸۰ درجه در هر ثانیه انعطاف و عملکردی نرم داشته باشد. Tae Won Lim، مدیر مؤسسه مرکزی مهندسی و پژوهشی هیوندای می‌گوید: «هیوندای قصد دارد چیزی بیش از یک شرکت تولید کننده خودرو باشد. ما پیشرفت‌هایی در زمینه فناوری‌های رباتیک کمکی داشته‌ایم و این به ما اجازه خواهد تا به کمک فناوری پوشیدنی سطح جدیدی از آزادی تحرک را به مشتریان ارائه دهیم. امیدواریم در آینده دستگاه‌های پیشگام اسکلت بیرونی ما زندگی روزانه کاربران را غنی کند و رفاه بیشتری برای مشتریان فراهم آورد».
اسکلت بیرونی هیوندای افزون بر ایمنی در محل کار به نیازهای حرکتی در سطوح مختلف از ناتوانی جسمی نیز رسیدگی می‌کند. اسکلت بیرونی H-MEX (اسکلت بیرونی پزشکی هیوندای) کمک می‌کند تا افراد پاراپلژی مجدداً توانایی راه رفتن، نشستن، ایستادن و طی کردن پله‌ها را به دست آورند. این لباس دارای سیستم کنترل حرکتی بی‌سیم، قابل حمل و دارای باتری قابل شارژ است. اسکلت بیرونی پس از ترکیب و پردازش داده‌هایی همچون سرعت راه رفتن، طول گام و زاویه نیم تنه الگوی راه رفتن را تنظیم می‌کند. منبع: exos.ir