پارکینگ های سنتی در سطح شهر، فروشگاه ها ،مراکز خرید و سازمان ها نه  تنها پاسخگوی نیاز رانندگان نیست؛ بلکه چالش های زیادی را در زمینه ی امنیت، نظارت و… برای مالکان پارکینگ به همراه  دارد.در سیستم های سنتی  ورود و خروج خودرو به صورت دستی کنترل می شود.قبل از ورود کارت پارکینگ  صادر شده ؛ سپس مانع ورودی به کمک نیروی انسانی از سر راه خودرو برداشته می شود.این فرآیند  زمان پاسخگویی  را بالا می برد و در ساعات شلوغی به شدت ، کیفیت خدمات را تحت تاثیر قرار می دهد.

سامانه ی مدیریت پارکینگ هوشمند رهبان

یکی از چالش های استفاده از پارکینگ های بزرگ ، پیدا کردن خودرو از بین ردیف های انبوه فضای پارک است؛  چرا که هیچ سیستمی جهت مکان یابی خودرو  و راهنمایی  افراد به سمت نزدیک ترین مسیر تا خودروشان وجود ندارد.مهم تر از همه اینکه فضای داخل پارکینگ  به صورت بهینه مدیریت نمی شود و این مساحت هدر رفته، هزینه ی زیادی را به سیستم تحمیل می کند.علاوه بر چالش های  ذکر شده، سیستم، فاقد سامانه ای جهت نظارت بر محیط ، ثبت و ارسال گزارش از وضعیت پارکینگ است ؛ بنا براین در صورت وقوع حوادث ، هیچ مدرکی به عنوان شاهدی بر جزییات و علل حوادثی مثل تصادف و … وجود ندارد.

با این تفاسیر، برای بهبود خدمات رسانی چه راهکاری را باید در پیش گرفت ؟ آیا راه گریز از چالش های ذکر شده وجود دارد؟ پاسخ مثبت است . با پیاده سازی یک سیستم کنترل و نظارت یکپارچه،همه ی چالش ها  برطرف می شوند و در کنار آن شاهد  افزایش چشمگیر کیفیت خدمات هستیم.

 اگرسیستم  ورود و خروج  خودکار جایگزین روش سنتی آن بشود قابیلیت اطمینان و سرعت پاسخگویی افزایش چشم گیری خواهد داشت .سیستم باید این قابیلت را داشته  باشد که بدون نیاز به توقف و صدور کارت بلیط  کاغذی ، تنها با احراز پلاک خودرو ، بتوان از گیت ورود و خروج عبور کرد. با احراز پلاک و ثبت آن به راحتی میتوان مکان خودرو را مشخص کرد و رانند ه را با استفاده از سیستم  های راهنمای دیداری  به سمت نزدیک ترین مسیر به خودرو هدایت کرد .

به منظور سهولت استفاده از پارکینگ ، فضاهای خالی شناسایی و به کمک  نمایشگرها نشان داده می شود تا به راننده قابیلت رزرو فضای مورد نظر داده شود.با استفاده از سنسورهای دیداری، گزارش های جامعی از داده های تصویری و ویدیویی از فضای پارکینگ  ضبط می شود . حین سوانح و تصادفات مستندات کاملی  از شرح حادثه موجود است که  مدیر پارکینگ میتواند با استفاده از آن به  رانندگان کمک کند.

ارائه ی  یک سامانه ی  کاربری  جهت  مدیریت پارکینگ ، اپلیکیشن تلفن هوشمند و کیف پول الکترونیکی  برای رزرو و پرداخت هزینه ی کارت بلیط  ، رفاه و کاربری راحت را برای رانندگان و مدیران پاکینگ به همراه دارد.شرکت پرتو تاپ رایان با بومی سازی فناوری هوش مصنوعی  و اینترنت اشیاء آماده ی پیاده سازی  سامانه ی مدیریت پارکینگ هوشمند می باشد.

 آنچه تا کنون تولید کرده ایم محصول همفکری کارشناسان شرکت و شرکای(همانا خریداران) بوده است. بسیار مشتاق هستیم با همیاری شما ، نسخه های آینده را ریزبینانه تر و کارا تر ارتقا بخشیم.

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

مشاوره، کالا و خدمات

جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش، به آدرس زیر مراجعه نمایید.
ثبت درخواست >

سوالات متداول

اکثر سوالات رایج در میان کاربران اینجا پاسخ داده شده است.
سوالات متداول >

تماس با ما

آیا سوال یا پیشنهادی برای ما دارید؟
در هر زمان می‌توانید تماس بگیرید، خوشحال می‌شویم به سوالات شما پاسخ دهیم.
تماس >