هوش مصنوعی مایکروسافت از پارک ملی استرالیا حفاظت می کند.

هوش مصنوعی مایکروسافت از پارک ملی استرالیا حفاظت می کند.

هوش مصنوعی مایکروسافت با مالکین پارک بومی و ملی کاکادو در استرالیا همکاری خواهد کرد و با استفاده از هوش مصنوعی و هواپیماهای بدون سرنشین بخش هایی از پارک ملی را احیا خواهد کرد.
مایکروسافت برای محافظت از گونه های بومی در پارک ملی کاکادو از هوش مصنوعی استفاده می کند. درواقع از فیلم های گرفته شده توسط پهبادها و هوش مصنوعی مایکروسافت برای این کار استفاده می شود.
کاکاد. که در منطقه شمالی استرالیا واقع شده است به طور مشترک توسط پارک های استرالیا و صاحبان سنتی بومی اداره می شود. تالابهای این کشور محل نگهداری گونه های محافظت شده استرالیایی مانند غازها هستند که توسط متولیان سنتی به عنوان شاخص اصلی “کشور سالم” در نظر گرفته می شوند.
اما برخی علفهای هرز به نام پارا چمن باعث کاهش گیاهان بومی شده و زیستگاه های غازها را نیز از بین برده است.مایکل داگلاس ، رهبر مرکز منابع زیست محیطی NESP شمال استرالیا ، توضیح داد که پارا چمن در اواخر دهه ۱۹۶۰ در این منطقه کاشته شد قبل از آنکه کاکادو یک پارک ملی باشد ، از این گیاه برای تغذیه گاوها استفاده می شد اما به مرور زمان مشخص شد که این علفهای هرز، تالابهای بومی را خفه می کند.
   
برای حل مشکل پاراگراف ، مایکروسافت با سازمانهای مختلفی از جمله CSIRO ، پارکهای استرالیا ، تکاوران بومی در کاکادو ، برنامه ملی علوم محیط زیست استرالیای شمالی همکاری کرد.این پروژه شامل استفاده از دانش بومی برای مشخص کردن این نکته بود که دقیقاً چه چیزی را می توان اندازه گیری کرد. در حالی که مایکروسافت ابزارهایی را برای سنجش آن از جمله راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی و پهبادها را ارائه داد.
در نتیجه ، محققان دیگر نیازی به جمع آوری و بررسی هزاران ساعت ویدئو برای شمارش حیوانات و شناسایی پیشرفت پارا چمن نداشتند.یک پهباد به راحتی فیلم منطقه را ضبط می کند و سپس تصاویر توسط سیستم سفارشی AIV مایکروسافت بارگیری و تجزیه و تحلیل می شوند.
منبع: انتخاب