وقتی ربات‌ها غذا می‌پزند و سرو می‌کنند.

شاید پختن یک هات‌داگ برای انسان کار آسانی باشد، آموزش این کار به یک روبات فرایند سختی است. روبات باید هات‌داگ را در دست گرفته و روی شعله قرار دهد، سپس به مدت زمان کافی آن را بپزد و آن را در نان قرار داده و تحویل مشتری دهد. محققان دانشگاه «بوستون» اخیرا موفق به آموزش این کار به یک روبات شده‌اند.
 
با استفاده از یک سیستم آزمون و خطا به‌نام یادگیری تقویت کننده، محققان موفق به طراحی یک هوش مصنوعی شدند که می‌تواند از دانش یاد گرفته برای انجام بهتر کارهای خود استفاده کند. از این هوش مصنوعی می‌شود در دست‌های یک روبات استفاده کرد. این هوش مصنوعی قبل از جاسازی در یک روبات، در یک شبیه‌سازی رایانه‌ای مورد آزمایش قرار گرفت.
 
«زاخاری سرلین»، یکی از محققانی که روی این پروژه کار می‌کند، می‌گوید تا زمانی که اصطلاحات از پیش تعیین شده استفاده شود، الگوریتم می‌داند چه کاری باید انجام دهد. استفاده از دانش قبلی در الگوریتم آن را در رسیدن به هدف‌هایش محدود می‌کند. به‌جای این که الگوریتم با آزمایش روش‌های مختلف کار خود را انجام دهد، این محدودیت‌ها کار را دقیق‌تر می‌کند.
 
سرلین توضیح می‌دهد: «در این مدل ما از جملات برای تعریف کار استفاده کرده‌ایم. این همان دانش قبلی است. برای مثال شما نمی‌توانید دو چیز را همزمان بردارید.» سرلین اظهار داشت این گروه به تحقیقات خود در مورد این تکنولوژی ادامه می‌دهد تا بتواند روبات را به انجام کارهای بسیار پیچیده آموزش دهد.
     
یک ربات معمولاً یک سیستم الکترومکانیکی می‌باشد که با حرکت یا ظاهرش مفهومی از خود یا از ارباب خود را انتقال می‌دهد. از جایی‌که واژهٔ «ربات» هم به ربات‌های فیزیکی و هم به ربات‌های مجازی اطلاق می‌شود، برای ربات‌های مجازی لفظ «بات» بکار برده می‌شود که معمولاً به صورت نمایندگان نرم‌افزاری می‌باشند.
منبع: stnews.ir