ربات های پلیس اختراع شدند.

ربات پلیس چینی این ربات چینی ، افسر پلیس است اما تیر نمی کشد.
در چین یک ربات به عنوان یک افسر پلیس کار می کند، اما این پلیس تیر نمی کشد، اما می تواند بمب ها را حس کند، مظنونین را با استفاده از گیره مکانیکی به دام بیندازد و جان مردم را از خطرات و تهدیدات نجات دهد. اولین موسسه تحقیقاتی وزارت امنیت عمومی چین یک افسر پلیس روباتیک ایجاد کرده است و این ربات در حال حاضر گشت و گذار در خیابان تجاری شیدان در پایتخت چین را آغاز کرده است. این ربات با دوربین، بلندگو، چراغ نور و لامپ هشدار مجهز شده است. البته بسیاری از رهگذران به این ربات پلیس عادت نکرده اند و گاها می خواهند با وی عکس بگیرند.
ربات پلیس روسیه نیروهای نظامی روسیه در حال آزمایش ربات‌هایی هوشمند برای یاری رسانی به سربازان خود در مواقع نیاز هستند. پهناورترین کشور جهان درصدد است تا با به کارگیری ربات‌های پلیس نیروهای نظامی خود را بیش از پیش قدرتمند کند. ربات‌های پلیس می‌تواند اسلحه‌ای بسیار قدرتمند در مبارزه با دشمنان روسیه باشد. شاید اولین چیزی که در اولین نگاه به این ربات‌ها به ذهن بینندگان خطور کند فیلم‌های هالیوودی مانند جنگ ستارگان و پلیس آهنی باشد ولی اهداف پلیس روسیه به سمت تحقق شخصیت‌های علمی‌تخیلی فیلم‌های هالیوودی پیش می‌رود. مهندسان روسی در تلاش هستند تا ربات‌هایی را تولید کنند که با دقت رایانه‌های پیشرفته عمل کنند.
نیروهای نظامی همواره مجبورند تجهزات و وسایل مختلفی را بسته به نوع ماموریت محوله و شرایط، با خود حمل کنند. حال در صورت به کارگیری ربات‌ها در نیروهای نظامی روسیه سربازان دیگر مجبور به حمل تسلیحات سنگین نیستند و می‌توانند این کار را به ربات‌ها بسپارند. ماده اصلی سازنده بدنه ربات‌های فلز تیتانیوم است که تا حدود زیادی پوشش ربات را در مقابل شلیک گلوله بی اثر کرده است. این ربات‌ها می‌توانند کوله‌پشتی تا وزن ۵۰ کیلوگرم را حمل کنند. اولگ فاستوف طراح ارشد ربات‌های پلیس گفت: تیم ما بررسی‌ها و تحقیقات زیادی را روی استخوان‌بندی ربات‌ها انجام داده است و امیدواریم پس از آزمایش مدل‌های اولیه این ربات بهترین نتیجه را به دست آوریم. استخوان‌بندی دقیق تا حد زیادی در افزایش توانایی فیزیکی‌نظامی ربات پلیس تاثیر دارد. به عنوان مثال نمونه آزمایشی توانست تنها با یک دست، هدف از پیش تعیین شده را مورد اصابت گلوله قرار دهد. سازندگان این ربات‌های ۱۸۲ سانتی‌متری اعلام کردند تا زمان ورود نهایی ربات‌های پلیس به میدان‌های جنگ در سال ۲۰۲۵ ساختار و ویژگی‌های آن‌ها را بهبود می‌بخشند. تا کنون اطلاعاتی از جزییات منبع تامین انرژی و چگونگی طراحی روبات پلیس از منابع روسی به بیرون درز نکرده است. منبع: sputniknews