عملگرهای اینترنت اشیا | IoT Actuator

کاربر گرامی سایت در حال به روزرسانی ست

  ربات های  کشاورزی رهبان

   گروه ربات های کشاورزی عمدتا به دو دسته تقسیم می شوند: الف) ربات هایی که به صورت افزونه ای (plugin) به ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی اضافه شده اند ب) ربات هایی که به صورت مستقل طراحی می شوند.ربات های مستقل خود شامل  دو دسته ی ربات های بزرگ و MiniRobot ها  هستند. گروه متخصصین پرتوتاپ رایان، بنا به دلایلی مثل قیمت پایین،کاهش تلفات و ضایعات محصول،حمل و نقل آسان ، مصرف انرژی پایین و . . . اقدام به طراحی  مینی ربات های کشاورزی کرده است.

ربات های کشاورزی رهبان :  ربات علف هرز چین (Smart Farmer Robot )

گروه ربات های از بین برنده ی علف هرز ، با توجه به  شرایط اقلیمی ، وضعیت زمین از نظر شیب و سنگلاخی بودن و نوع محصول طراحی می شوند تا به صورت  بهینه  اماده ی کار در مزرعه باشند. روش کار آن به این صورت است که ابتدا با کمک دانش یادگیری ماشین محصول هدف را شناسایی کرده و تمایز بین محصول و علف هرز را به خوبی فرا میگیرد. سپس به کمک بازوان مکانیکی و چرخ ها در مسیر تعیین شده شروع به حرکت میکند و هر جا علفی هرزی مشاهده شد،آن را از بین می برد.از آنجا که این محصول قابیلیت اتصال به پنل خورشیدی را دارا است از نظر مصرف انرژی بسیار بهینه  است .

 

 : ربات بذرپاش 

ربات های بذرپاش ، مثل یک پرینتر ، در یک مخزن بذرها را دریافت کرده، سپس با فواصل معین  روی سطح زمین رها می کنند. قابلیت بارگیری چند نوع بذر همزمان را دارا هستند و چرخ ها با توجه به محیط کاری طراحی می شوند.

:  ربات های سفارشی 

با توجه به نیاز مرزعه یا گلخانه و شرایط موجود نظیر شیب زمین،عملکرد  وسرعت مورد انتظارو … طراحی بدنه، شاسی و سایر بخش های ربات متفاوت خواهد بود که با توجه به سفارش مشتریان ، ربات ها شخصی سازی می شوند .

 

برای مطالعه ی بیشتر اینجا کلیک کنید