سامانه دامداری هوشمند رهبان

دامپروری های سنتی یا مجهز شده به اتوماسیون نسل سوم ، سبب کاستی هایی مانند بهره وری پایین در تولید گوشت و شیر ، عدم کنترل اثرات مخرب در اکوسیستم ، افزایش هزینه ها به دلیل عدم مدیریت فرآیند غذادهی ، از دست دادن زمان لقاح ، ناتوانی در تشخیص به موقع بیماری ، سرقت دام و بسیاری از موارد دیگر می شوند .
به همین دلیل است که امروزه در بسیاری از صنایع تولیدی مواد غذایی و دامداری های توسعه یافته از راهکار های هوشمند مانند اینترنت اشیا استفاده می شود .
اینترنت اشیا طبق تعریف اتحادیه مخابرات جهانی ،”اینترنت اشیا  یک زیرساخت جهانی برای جامعه اطلاعاتی است ، که با ارائه خدمات پیشرفته با اتصال چیزهایی که بر اساس اطلاعات و تکنولوژی های ارتباطی موجود و در حال تکامل است “.

در دامداری ، با نصب لایه فیزیکی ، که شامل سنسور ها و دوربین های حرکتی می شود ، اطلاعات و وضعیت دام ها را از طریق شبکه های برد پایین به درگاه های ارتباطی منتقل می کنیم و سپس با تبدیل شبکه به اینترنت پرسرعت ۴G ، داده ها را به سرور اصلی منتقل می کنیم .
سرور به وسیله پردازش ابری ، اطلاعات و دستورات مورد نظر را ، به عملگر ها و کارگران منتقل می کند . تمامی این فعالیت ها و نتایج از طریق یک داشبورد کامل ، به کارفرما و مدیریت مجموعه ، بر روی تلفن همراه و کامپیوتر شخصی ، نمایش داده می شود .

راهکار دامپروری هوشمند ، در زمینه محیط نگهداری دام نیز بسیاری از مسائل مدیریتی مانند کنترل آب و هوا ، نور ، گاز ، شرایط محیطی ، مصرف و تولید خوراک ، هدایت و تردد دام ، اعلام و فروکش کردن آتش ، امنیت و حتی شیردوشی گاوها را نیز حل می کند .
اطلاعاتی که توسط سنسور های نصب شده بر روی دام و دوربین ها منتقل می شود ، شامل موارد ذیل می شود :
Smartphone_smartlite_large_1-2
WhatsApp Image 2019-11-30 at 00.52.10
170818-Volac-calf-growth-App
cow-1509258_640-e1478598763741-1280x720
With the help of a smartphone and a sensor on the cow determine how much time the cow lay, chewed, ate and stood. Smart farming. Technologies in agriculture.
  • وضعیت بیماری و داروهای مورد نیاز
  • میزان تحرک و موقعیت فیزیکی و  تشخیص آسیب دیدگی حرکتی دام ها
  • شناسایی فردی، شمارش و تحلیل رفتاری دامها شامل تشخیص الگوی حرکت
  • تشخیص احساس درد در صورت دام
  • میزان تغذیه و نوشخوار
connected-cow-india
14259877459_3517642b63_b
cattle-cow-monitoring-1280x720
004
smart-cows
  • ضربان قلب، تعداد متوسط تنفس، فشار خون
  • تشخیص استرس گرمایی
  • زمان فحلی و تولید مثل
  • تشخیص بیماری های ظاهری دام
  • بررسی عدم تغذیه و یا عدم نوشیدن آب توسط دام
راهکار دامپروری هوشمند ، در زمینه محیط نگهداری دام نیز بسیاری از مسائل مدیریتی مانند کنترل آب و هوا ، نور ، گاز ، شرایط محیطی ، مصرف و تولید خوراک ، هدایت و تردد دام ، اعلام و فروکش کردن آتش ، امنیت و حتی شیردوشی گاوها را نیز حل می کند .

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

مشاوره، کالا و خدمات

جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش، به آدرس زیر مراجعه نمایید. ثبت درخواست >

سوالات متداول

اکثر سوالات رایج در میان کاربران اینجا پاسخ داده شده است. سوالات متداول >

تماس با ما

آیا سوال یا پیشنهادی برای ما دارید؟ در هر زمان می‌توانید تماس بگیرید، خوشحال می‌شویم به سوالات شما پاسخ دهیم. تماس >