کشاورزی هوشمند

در بسیاری از جوامع موفق و رو به پیشرفت ، نحوه تولید خوراک و مواد غذایی ، یکی از اولویت های اصلی است .
کشور های هایی مانند چین ، ژاپن ، هند ، اسرائیل ، ایالات متحده آمریکا ، روسیه ، جمهوری سنگاپور و غیره از طریق اینترنت اشیا ، هوشمند سازی و اصلاح پروسه تولید مواد غذایی ، به یک ساختار منظم و دقیق تغذیه رسیده اند که یکی از دلایل توسعه ی این ملت ها است .
بحث هوشمند سازی و اینترنت اشیا در کشاورزی و تغذیه فقط در ابعاد ملی تاثیر گذار نیست ، بلکه باعث افزایش سوددهی ، کمیت و کیفیت محصولات نیز بوده است .
ما در این راهکار ، با ایجاد یک فضای پیوسته و در عین حال مستقل می توانیم به یک سیستم سراسری دست پیدا کنیم .

تمامی زیر مجموعه های کشاورزی مانند مزرعه داری ، دامداری ، زنبورداری ، آبزی پروری و غیره ، چه به صورت مستقل و چه به صورت یک مجموعه کامل ، قابلیت مجهز شدن به سامانه هوشمند اینترنت اشیا را دارند .

اینترنت اشیا یک راهکار هوشمند و سازمان یافته است . در اینترنت اشیا با اتصال سرور اصلی از طریق شبکه ابری به تمامی ساختار های فیزیکی مانند نود ها ، سنسور ها ، ماهواره و درگاه های مبدل به یک مجموعه یکپارچه دسترسی خواهیم داشت .
سرور اصلی ، تمامی جزئیات مورد نظر را از طریق پردازش ابری تحلیل می کند . سپس با پردازش این اطلاعات ، از طریق سناریو مورد  نظر ، دستورات لازم را به ربات ها ، عملگر ها و پلتفورم می دهد . در همین حین تمامی کنش ها و واکنش های پدید آمده از طریق یک داشبورد اصلی به کارفرما ارائه می شود .

 

برتری های اینترنت اشیا در کشاورزی نسبت به ساختار کشاورزی سنتی :
shutterstock_718214302
Agriculture-tech-600x344
bigstock-Smart-Farming-Hi-tech-Agricul-238006930
HOBOnet-Wireless-Greenhouse-Monitoring-System-1024x679
IoT_smart-farming-with-icons_blur_1200-1024x683
Smart-Agriculture-Market-780x405
smart-cow-cattle
  • توانایی پیش بینی وضعیت جوی و محیطی از طریق اتصال دائمی به اینترنت که به ما امکان آمادگی برای بهترین زمان کاشت و برداشت محصولات را می دهد . همچنین با اطلاع از وضعیت جوی محصولات ،از دریافت بیش از اندازه آب و مواد مورد نیاز یا بالعکس محافظت می شود و خسارت به حداقل میرسد .
  • مدیریت وضعیت رطوبت خاک و قلیایی یا اسیدی بودن آن از طریق سنسور ها و نود های طراحی شده ، که از طریق هشدار به عملگر ها و ربات ها وضعیت را کنترل می کند ، مانع از آسیب دیدن محصولات می شود .
  • نود ها از طریق بررسی وضعیت آفت قسمت ها مختلف زمین و محصولات ، اطلاعات مکانی و شدت آفت ها را به عملگرها مانند پهپاد سمپاش می دهند .
  • قابلیت کاشت و برداشت همزمان چندین محصول به صورت طبقاتی سبب افزایش سرعت می شود .
  • ساختار فیزیکی استفاده شده در اینترنت اشیا ، دارای پایداری و بازدهی بالاست و در صورت نیاز به سرویس های دوره ای یا تعمیرات ، زمان کوتاهی نیاز خواهند داشت .
  • راهکار اینترنت اشیا دارای سرویس های متصل و یکپارچه است و نیازی برای ایجاد هماهنگی و اتلاف زمانی وجود ندارد . از سوی دیگر به دلیل استفاده از ساختار دیجیتال ، خطای انسانی و هزینه نیرو کار به حداقل خود می رسد و بازدهی افزایش می یابد .
  • سنسور های مخصوص دام ها با بررسی وضعیت سلامت و موقعیت مکانی چهارپایان ، آن ها را زیر نظر میگیرد و در صورت بروز هر گونه بیماری در هر یک از دام ها ، با بررسی علائم حیاتی حیوان مورد نظر ، دستورات لازم را به دامدار یا کارگر می دهد .

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

مشاوره، کالا و خدمات

جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش، به آدرس زیر مراجعه نمایید. ثبت درخواست >

سوالات متداول

اکثر سوالات رایج در میان کاربران اینجا پاسخ داده شده است. سوالات متداول >

تماس با ما

آیا سوال یا پیشنهادی برای ما دارید؟ در هر زمان می‌توانید تماس بگیرید، خوشحال می‌شویم به سوالات شما پاسخ دهیم. تماس >