اینترنت اشیا در پارکینگ هوشمند

بدون شک ، امروزه جست و جوی یک راهکار مناسب برای مسئله ی حمل و نقل و پارک وسایل نقلیه در شهر های پر جمعیت و صنعتی ، یک امر ضروری و پر اهمیت است . چرا که معضل های مخربی مانند ایجاد ترافیک ، اتلاف زمان ، اختلال در روند عبور و مرور ، ایجاد ناراحتی فکری برای اشخاص حاضر در ماشین ، مصرف بیش از اندازه ی سوخت ، افزایش استهلاک وسیله نقلیه ، ایجاد آلودگی صوتی و محیطی و … ، همگی از نتایج عدم وجود یک مکان پارک ساده است .
راهکار پارکینگ هوشمند یا  (Auto Number-Plate Recognition)دارای یک سیستم با بینش کامل و لحظه ای نسبت به وضعیت ورود و خروج وسایل نقلیه ، جای پارک های خالی و پر شده ، مشخصات وسایل نقلیه ی وارد شده و وضعیت آن ها است . داشتن دید و مدیریت یک پارچه ، افزایش کنترل محیطی ، کاهش هزینه ها و مصرف انرژی ، نظارت سراسری ، افزایش امنیت سایبری ، فیزیکی و غیره همگی از مزیت های پارکینگ های مجهز به اینترنت اشیاست .

سامانه ی مدیریت پارکینگ هوشمند رهبان

امکانات و تجهیزات پارکینگ هوشمند :

  • با استفاده از دوربین های LPR ، سیستم می تواند پلاک وسایل نقلیه هنگام ورود و خروج را بررسی کند و مشخصات خودرو ، زمان پارک و تمامی اطلاعات مورد نیاز را روی یک صفحه LED نمایش بدهد . در نتیجه دیگر نیازی به توقف برای پرداخت یا شناسایی فرد نیست و تمامی امور از طریق اپلیکیشن پارکینگ یا یک سامانه ی الکترونیک انجام می شود. (Parking Management System)
  • از طریق LED های متصل به سقف می توانیم وضعیت جای پارک ها ، راهنمای هدایت برای حرکت رانندگان به سوی محل پارک و شماره پارکینگ را نمایش دهیم . که در نتیجه هدایت آسان وسایل نقلیه به سمت جای پارک خالی را میسر می کنیم ، و این امر خود سبب کاهش ترافیک در پارکینگ ها می شود . (Parking Guidance System)
  • با استفاده از دوربین های ۲ و ۳ مگا در فواصل مشخص شده ، هیچ نقطه ی کوری در پارکینگ وجود نخواهد داشت و وسایل نقلیه پارک شده و شماره پلاک آن ها دائما تحت کنترل و نظارت خواهند بود . با این روش دیگر نیازی به جست و جو کردن، برای یافتن خودروی خود نخواهیم داشت و با استفاده از صفحه های نمایشگر لمسی قرار داده شده در طبقات مختلف پارکینگ ، می توانیم از کد شناسایی خودرو یا شماره پلاک آن استفاده کنیم تا موقعیت خودرو و شماره جای پارک را پیدا کنیم . این امر از طریق نرم افزار (Application) نیز برای رانندگان مهیا می شود.
  • حفظ امنیت وسایل نقلیه ی پارک شده در پارکینگ نیز با کنترل و نظارت دائمی خودروها و مسیر عبور و مرورشان افزایش چشمگیری خواهد داشت ، پس نگرانی برای برخورد خودرو ها با یک دیگر و ترک محل توسط مقصر یا سرقت خودرو از بین می رود ، چرا که تمامی دوربین ها توانایی شناسایی پلاک و مشخصات خودرو در تمامی زاویه ها را دارند و با ارتباط دائمی با بخش امنیت و نگهبانی پارکینگ ، تمامی این موارد کنترل می شود .
  • با استفاده از سامانه ی هوشمند پارکینگ و اپلیکیشن آن ، می توان چندین ساعت قبل از ورود به پارکینگ ، مکان مورد نظر پارک خود را رزرو کرد و در نتیجه دیگر نگرانی برای پر شدن جای پارکینگ نخواهد بود .
  • سنسور های صوتی متصل در پارکینگ از دیگرموارد استفاده شده در این محیط می باشند که به فرکانس های مشخصی از صدا ، مانند صدای گریه یا جیغ واکنش نشان داده و موقعیت صدا را به بخش نگهبانی اطلاع می دهند .
enform-remote-lg
HTB1MH0pkAKWBuNjy1zjq6AOypXaW
20171125180254015
2019-11-23 11_46_09-Window
661
smart-parking-video-analytics-1280x720
تمامی دستگاه های الکترونیکی متصل در پارکینگ از گیت های ورودی و خروجی تا دوربین های شناسایی و ناظر ، از طریق فضای ابری به یک سرور اصلی متصل شده اند ، که تمامی اطلاعات و دیتا را آنالیز و پردازش کرده ، تا به یک راندمان بالاتر دست پیدا کنند . این ساختار را اینترنت اشیا نامیده و قابلیت سناریو پذیری را می توانیم در آن پیاده سازی کنیم تا در بازه های زمانی متفاوت و با توجه به وضعیت عبور و مرور آن روز ، عملکرد بهتری داشته باشند .
 برای مثال با توجه به نوع ، قیمت ماشین و زمان حضور در پارکینگ و … می توانیم قیمت محصولات یک مجموعه را برای فروش بهتر، کاهش یا افزایش دهیم و از سوی دیگر با زیر نظر گرفتن محدوده ی پارکینگ در یک بازه ی زمانی مشخص ، می توانیم نیروی انسانی مورد نیاز پارکینگ در روز های متفاوت را پیش بینی کنیم .

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

مشاوره، کالا و خدمات

جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش، به آدرس زیر مراجعه نمایید. ثبت درخواست >

سوالات متداول

اکثر سوالات رایج در میان کاربران اینجا پاسخ داده شده است. سوالات متداول >

تماس با ما

آیا سوال یا پیشنهادی برای ما دارید؟ در هر زمان می‌توانید تماس بگیرید، خوشحال می‌شویم به سوالات شما پاسخ دهیم. تماس >