اینترنت اشیا ابزاری برای سلامت بشر

اینترنت اشیا نسخه توسعه داده شده و تکامل یافته ی جهان اتوماسیون صنعتی نسل سوم  است.  اگر از گذشته تا به امروز لوازم و ساختار های دیجیتال حدود ۳۰ درصد وظیفه نیروی انسانی را بر عهده داشتند، امروزه به لطف فرزند مدرن خود اینترنت اشیا توانایی انجام ۷۰ درصد وظایف را دارد.
در واقع اینترنت اشیا نوعی معماری گسترده و پیشرفته را در ژن و ساختار خود جا داده است که قدرت آموختن، تحلیل کردن و آزمون – خطا را دارد و در انتها نتیجه را به کاربر ارائه می دهد.
علم پزشکی لازمه حیات بشر در هر دوره تاریخی و موقعیت جغرافیایی بوده و خواهد بود. کوچکترین حرکت و کُنش در این علم، توانایی ایجاد تغییرات فراتر از انتظار در زندگی میلیون ها نفر را دارد. جهت دهی به این تاثیرات  وابسته به سه عامل هدف گذاری ، برنامه ریزی و چگونگی اجرای آنهاست. در رابطه با برنامه ریزی و هدف گذاری تنها خلاقیت و ذهن انسان است که موجب پیشرفت و تغییرات می شود ، اما در زمینه اجرا با مسئله بزرگی به نام خطای انسانی رو به رو هستیم . خطای انسانی ثمره ی دقت پایین و سیلی از پیچیدگی هایی است که در زندگی آن ها را تجربه می کنیم که موجب ایجاد تغییرات در احساسات و عملکرد انسان می شود ، پس در هر حالت نتایج تحت تاثیر خطای انسانی قرار می گیرند.
روزانه در کشور ما حدودا ۱۲۰ خطای پزشکی رخ می دهد که منجر به مرگ ۱۰ نفر می شود. متاسفانه با کسب تجربه و افزایش سطح اطلاعات این آمار کاهش نیافته است و حتی به حد معمول خود  نیز نرسیده است.
امروزه استفاده از اینترنت اشیا در  زمینه های مختلف به خصوص علم پزشکی در میان بسیاری از کشور های پیشرفته  و صنعتی ، به صورت جدی اجرا می شود ، چرا که راهکاری مطمئن و ثمربخش است و احتمال ریسک های خطرناک و گریزناپذیر  را بسیار پایین می آورد . در واقع به کمک اینترنت اشیا، فشار کار ، هزینه بالای آموزش و خطا در نیروی انسانی بسیار کاهش یافته و جای خود را به عوامل تاثیر گذاری  مثل افزایش دقت و کاهش خطای انسانی به شکل چشمگیر داده است.
در IOT اطلاعات گرفته شده از گجت های پوشیدنی ، پرونده های ذخیره شده و تشخیص وضعیت توسط دکتر مورد نظر، به وسیله ی اینترنت به فضای ابری و سپس سرور اصلی  منتقل می شوند. سرور با تحلیل داده ها و چک کردن وضعیت به صورت لحظه ای ، اطالاعات خروجی و نهایی را تحت یک داشبورد کامل به کاربر ارائه می دهد .

از دیگر مسائل امروزه پزشکی انتقال بیمار اورژانسی به محل درمان است ، اینترنت اشیا این مسئله را با IMOT پاسخ می دهد. IMOT نوعی گجت پوشیدنیست که برای افراد مبتلا به دیابت ، فشارخون وسایر بیماری ها طراحی شده و اطلاعات و وضعیت بیمار را برروی داشبورد مدیریتی بیمارستان و تلفن همراه فرد نمایش می دهد (بسته به نوع خدمات و انتخاب کاربر). در حال حاضر تمامی تلفن های هوشمند دارای تکنولوژی Near Field Communication (NFC) هستند و ازین طریق با IMOT ارتباط برقرار می کنند.

تمامی موارد وتوضیحات بالا بخشی کوچک و جزئی از پتانسیل اینترنت اشیا است . در اینترنت اشیا با تبدیل زیرساخت های سنتی به مدرن،  می توانیم یک سیستم یکپارچه و منظم خلق کنیم که تمامی زیر مجموعه ها به شکل لحظه ای به یک سرور مرکزی گزارش می دهند ، به عبارت دیگر تمامی آمار و اطلاعات به کمک داشبورد (پنل مدیریتی یا اپلیکیشن)، تحت یک کنترل کامل و منظم قرار می گیرند .

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

به اطلاعات بیشتر نیاز دارید؟

 

کارشناسان پرتوتاپ رایان در کنار شما هستند

مشاوره، کالا و خدمات

جهت دریافت مشاوره یا ثبت سفارش، به آدرس زیر مراجعه نمایید. ثبت درخواست >

سوالات متداول

اکثر سوالات رایج در میان کاربران اینجا پاسخ داده شده است. سوالات متداول >

تماس با ما

آیا سوال یا پیشنهادی برای ما دارید؟ در هر زمان می‌توانید تماس بگیرید، خوشحال می‌شویم به سوالات شما پاسخ دهیم. تماس >